Metody terapeutyczne

Osteopatia

Osteopatia jest rozbudowanym systemem opieki medycznej, wykorzystującym terapię manualną do stawiania diagnozy oraz do leczenia utraty ruchomości, przywracając tym samym pełną integralność organizmu ludzkiego. Traktuje ona ciało ludzkie jako całość tak na poziomie strukturalnym (kości, aparat ruchu, układy wewnętrzne) jak i funkcjonalnym (zdolność do nieskrępowanego ruchu, rozwoju fizycznego jak i psychicznego).

Osteopatia zakłada, że organizm ludzki ma zdolność do autoregulacji, samoleczenia i przywracania wewnętrznej równowagi. Dzięki obszernej wiedzy ogólnomedycznej a także specjalistycznej wiedzy z zakresu anatomii, fizjologii i neurologii, osteopata doskonale nadaje się do poszukiwania drogi do zdrowia na wszystkich płaszczyznach ludzkiego ciała.

System medycyny osteopatycznej jest szeroko znany i praktykowany w wielu krajach na Świecie, a w szczególności w Stanach Zjednoczonych, skąd się wywodzi. Jego początki sięgają XIX wieku, Wojny Secesyjnej, w czasie której, lekarz medycyny dr A. T. Still zaczął leczyć swoich pacjentów w sposób do dziś uznawany za jeden z najskuteczniejszych systemów terapeutycznych. Osteopatia dzięki swojej unikatowej filozofii, ciągle się rozwija, poszukując coraz to nowych rozwiązań oraz dostarczając odpowiedzi i nadziei na kolejne wyzwania.